Správny výber odtieňa na Vašu fasádu

Vzhľadom k tomu, že naša firma (P&J Colours) sa špecializuje hlavne na výrobu fasádnych farieb a omietok usilujeme sa o to, aby sme našim zákazníkom a našim odberateľom na pigmentovacích strediskách, čo najlepšie poradili pri výbere zvoleného farebného odtieňa, najmä odtieňov určených do exteriéru. Pre fasádne farby a omietky (akrylátové, silikónové atď.), ktoré sú určené do exteriéru odporúčame použiť odtiene, ktoré sa skladajú len z anorganických pigmentov.

Anorganické pigmenty - sú vyrobené z prírodných rúd, majú lepšiu kryciu schopnosť, stálosť voči zvetrávaniu a stálofarebnosť ako organické pigmenty.

Organické pigmenty - sú vyrábané synteticky, majú horšiu kryciu schopnosť a stálofarebnosť ako anorganické pigmenty. Organické pigmenty poskytujú živšie a lesklejšie odtiene.

Unikátny koncept pigmentovania, navrhuje najprijateľnejší výber pigmentových pást spojený s pigmentovacím softvérom BCO PRO, ktorý môže byť použitý na akýchkoľvek pigmentovacích strojoch ale aj pri pigmentovaní priamo vo výrobe.

Pre lepšiu orientáciu a výber odtieňa sú vo verzii miešacieho programu BCO PRO odtiene označené:
a) daným symbolom vyjadrujúci stabilitu voči poveternostným vplyvom
b) slovne FACADE, STD, INT
c) logické označenie názvu pigmentovej pasty

1.)icona = FACADE - v danej receptúre sú použité len anorganické pigmenty k dosiahnutiu maximálnej odolnosti a stability voči poveternostným vplyvom

2.)icona = STD - (ekonomickejšia verzia) odtieň sa neodporúča použiť do exteriéru, hlavne na plochy vystavené priamemu slnečnému žiareniu ( v danej receptúre nie sú použité len anorganické pigmenty).

3.)icona = INT - odtieň vhodný len do interiéru

Toto označenie je hlavne pre to, že aj napriek upozorneniam sa v poslednej dobe objavili občasné miešania exteriérových farieb a omietok s organickými pigmentami. Vzhľadom k tomu, že organické pigmenty majú nižšiu svetelnú a poveternostnú stabilitu ako anorganické, čo môže spôsobiť vyblednutie daného odtieňa v dosť krátkej dobe (hlavne plochy vystavené priamemu slnečnému žiareniu).
V prípade požiadavky na odtieň neoznačený "FACADE", je potrebné zákazníka na tento fakt upozorniť.

Pre lepšiu orientáciu a správny výber odtieňa

Už pri základnom zadaní:
- bázy (napr. FASADEN SILIKON)
- farebnej vzorkovnice (napr. HARMONY SYNTHESIS)
- referencie = označenie vybraného odtieňa (napr. B11-D)

sa zobrazí upozornenie (tabuľka) na výber anorganických "FACADE" alebo "organických "STD" pigmentov. Niektorých prípadoch, ak sa jedná o intenzívne (živé) odtiene program ponúkne len zloženie pigmentov s označeným "STD". Daný odtieň sa nedá vytvoriť len s anorganickými pigmentami. V prípade požiadavky na odtieň neoznačený "FACADE", je potrebné zákazníka na tento fakt upozorniť.

V prípade, že aj napriek upozorneniu zákazník bude požadovať zarobiť odtieň bez označenia "FACADE" do exteriéru a následnej dôjde k reklamácii odtieňa, táto reklamácia bude považovaná za neopodstatnenú.

Ako vybrať správny odtien


Odtieň B11-D → v danom odtieni sú použité všetky anorganické pigmenty k dosiahnutiu maximálnej odolnosti a stability voči poveternostným vplyvom
Označenie zloženia pigmentov v danom odtieni v pigmentovacom programe BCO PRO :

a.) iconasymbol - odolnosti a stability voči poveternostným vplyvom
b.) FACADE - v danej receptúre sú použité len anorganické pigmenty
c.) FA ... (Fasádny anorganický) - logické označenie názvu pigmentovej pasty

Ako vybrať správny odtien


Odtieň B11-D → kombinácia organických a anorganických pigmentov

a.)icona symbol - odolnosti a stability na poveternostné vplyvy
b.) STD - (ekonomickejšia verzia) odtieň sa neodporúča použiť do exteriéru, hlavne na plochy vystavené priamemu slnečnému žiareniu (nie sú v danej receptúre použité všetky anorganické pigmenty).
c.) EX ... (Exteriérový organický) - logické označenie názvu pigmentovej pasty (nevhodné hlavne na plochy vystavené priamemu slnečnému žiareniu).

Ako vybrať správny odtien


Správny výber odtieňa na Vašu fasádu - PDF